O agility

SONY DSCAgility je kynologický sport, který byl poprvé představen na Cruftově výstavě v Lodýně v roce 1978 a následně ho čeští vystavovatelé „dovezli“ do Čech v roce 1991. Agility od té doby prošlo velkým vývojem až do dnešní podoby a zdaleka není u konce. V této sportovní disciplíně pes překonává různé překážky (skokové, tunely, kladiny, slalom atd.) pod vedením psovoda-páníčka.

Agility je možné dělat jen rekreačně nebo na závodní úrovni. Je úplně jedno, jak jste staří, jestli máte velký dům, nebo to, jak je váš pes úspěšný na výstavách. Je jedno, jestli jste zdravý sportovní typ, nebo handicapovaný milovník psích kožíšků. Agility je pro každého, kdo chce se svým pejskem strávit několik volných odpolední v týdnu a bavit se se svým pejskem společně.

Než však začnete cvičit, zkuste si položit jednoduchou otázku – proč? Proč chci psa, proč takového plemene, co chci svým výcvikem dokázat, proč chci vůbec cvičit a jaký je můj cíl? A pokud již cvičíte – podívejte se na svého pejska a zeptejte se ho – co přináší výcvik vám? Pokud se věnujete výcviku, protože je přínosem a radostí pro vás i vašeho psa, pak vítejte!